Erken Boşalma

Erken BosalmaCinsel işlev bozukluklarının başında gelen sorunlardan biri olan erken boşalma birçok erkeğin yaşam ve cinsel hayat kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır. İlişkiye başlamadan veya ilişkinin hemen başında kontrol edilemeden gerçekleşen erken boşalma evli çiftlerinde en büyük sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cinsel olarak sağlıklı ve ereksiyon sorunun olmayan bir erkeğin boşalma anında kontrol yeteneği ve denetimi vardır. Sağlıklı cinsel yaşam için oldukça önemli olan kontrollü birleşme, erken boşalma nedeni ile gerçekleşmemekte ve psikolojik çöküntüler yaşanabilmektedir.

 Erken Boşalma Nedenleri

Yapılan araştırmalar sonucu % 40 erkeklerde ciddi boyutlarda erken boşalma sorunu bulunmaktadır. Bu durum ilk cinsel deneyim süreci ile birlikte başlayabilmekte bazen de daha sonradan gelişebilmektedir. Ağırlıklı olarak psikolojik hassasiyetin varlığı olmak ile beraber cinsel birleşme öncesinde aşırı motivasyon, seyrek ilişki, stres, cinsel tecrübesizlik, genç yaşta yapılan sık mastürbasyon, kötü bir ilk deneyim ve partnerin ilgisizliği gibi birçok neden erken boşalma nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hastalıklar Erken Boşalma Nedeni mi?

Erken boşalmanın en sık sebebi psikolojik kökenli olmasına rağmen bazı yapısal hastalıklar bu duruma neden olabilmektedir. Sinir sistemi hastalıkları, prostat, cinsel organ enfeksiyonu, şeker hastalığı ve polisitemi başlıca erken boşalma nedenleridir.

Erken Boşalma Danışmanlığı

Fizikii bir hastalığı bulunmamasına rağmen erken boşalma sorunu olana erkeğin terapisine başlamadan önce psikolojik durum incelenip psikosomatik bulgu aranmalıdır.

Merkezimize müracaat eden danışanlarımıza uygulanacak terapi hakkında bilgi verildikten sonra çalışmalara geçilir. Erken boşalma terapisinde sadece psikolojik terapi yeterli olmamaktadır. Erkeğin yalnız ve partneri ile birlikte uygulayacağı egzersiz ve çalışmalar uzman psikolog kadromuz tarafından bilimsel bir şekilde hazırlanmakta ve önemli başarılar sağlanmaktadır.

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

Web Analytics