Çocuk-Ergen Psikolojik Danışmanlık

Ocuklarda Psikolojik Danismanlik

 

İster Çocuk eğitimi olsun,ister cocuk danışmanlığı veya terapisi  niyetimiz:


Çocuklarımızın epigenetik yapılarını, yeteneklerini  ve olanaklarını dikkate alarak küçükleri sağlıklı erişkin olmaları yönünde desteklemektir. Bizim işimiz, Küçüklerin sağlıklı  erişkinlerin  yaşam koşullarına ulaşmasını sağlamak, çocukların ayrışarak bireyselleşmesine ve bağımsızlığını elde etmesine olumlu katkılarda bulunmaktır. 

Çocuklar gerçeklik ne olursa olsun dünya ve dünya ile ilgili olayları kendisi yaratır. Yaşamının ilk günlerinde annesiyle nasıl bir beraberlik içerisinde bulunmuşsa, dünya ile de öyle bir beraberlik içerisinde bulunmaktadır. Devamını oku...


Ergenlerde Psikolojik Danışmanlık, Neleri İçerir ?

 

Ergen ProblemiErgenlik, insan yaşamındaki en zorlu dönemlerden biridir. 12- 21 yaşlarını içine alan bu dönemde fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak bazı değişim  ve yeniden yapılanma yaşayan gencin bu dönemde birçok olaydan kolayca etkilendiği gözlenmektedir. 

Çoğu kez anne, babaların da anlamakta zorlandığı, Bir kimlik arayışı,kimlik dağılması,ters kimlik oluşumu içinde olan ergen veya gencin sürekli olarak duygu dünyasında yaşadığı kavga, bireyin yaşamında çeşitli düzensizlikler ve dengesizlikler yaratabilmektedir. 

Çocuklukta tohumları atılan pek çok olumsuz ebeveyn tutumlarının  telafisinde ergenlik dönemi, önemli bir fırsattır. Bu dönemde eskiden oluşan kendilik parçalanır ve yeniden yapılanmaya çalışır. Bu dönemde  alınacak uzman desteği bireyin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yetişkinlik dönemi yaşamasına olanak sağlar.Yapılan danışmanlık ve psikoterapilerde en hızlı değişimin görüldüğü dönemdir.Devamını Oku..

 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

Web Analytics