EMDR (göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) Nedir ?

EmdrKişi için küçük yada büyük ölçekte şok yaratan yaşam olayaları ortaya çıktığında bu olay çeşitli fotoğraflarla sinir sistemine kilitlenir.

EMDR rahatsız edici yaşam deneyimlerinin neden olduğu duygusal sorunların yanı sıra fobiler,performans kaygısı,panik bozukluk,beden algısı bozukluğu,yas kronik ağrı,ve farkındalıkların oluşmasında kullanılan psikolojik yöntemdir.

EMDR farklı yaklaşımların(bilişsel,davranışsal ve danışan merkezli yaklaşımlar)sentezlenmiş ve yeniden işlenmiş halidir.

 

EMDR Ortaya Çıkışı

Kişi için küçük yada büyük ölçekte şok yaratan yaşam olayaları ortaya çıktığında bu olay çeşitli fotograflarla sinir sistemine kilitlenir. 

EMDR rahatsız edici yaşam deniyimlerinin neden olduğu duygusal sorunların yanı sıra fobiler,performans kaygısı,panik bozukluk,beden algısı bozukluğu,yas kronik ağrı,ve farkındalıkların oluşmasında kullanılan psikolojik yöntemdir.

EMDR farklı yaklaşımların(bilişsel,davranışsal ve danışan merkezli yaklaşımlar)sentezlenmiş ve yeniden işlenmiş halidir.

EFT (Emotional Freedom Technique) Nedir ?

Açılımı Emotional Freedom Technique, yani Duygusal Özgürleşme/Arınma Tekniği olan EFT, bilincimizi, geçmişte yaşadığımız bir olayın bıraktığı duygusal kayıtlardan ve izlerden, sadece parmaklarımızı kullanarak, birkaç dakikada arındırabileceğimiz, zihnimizi vücudumuz vasıtasıyla iyileştirebileceğimiz bir terapi yöntemidir. 

EFT’nin uygulaması oldukça basittir ve arınma, diğer terapi yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde oluşur. Tüm fiziksel, zihinsel, ruhsal sorunların, hastalıkların altında, enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar yatar.(bağımlılıklar, fiziksel rahatsızlıklar, korkular, fobiler, depresyon,Vs...). EFT, bu tıkanıklıkların ortadan kaldırılmasında kullanılan yöntemdir. EFT, tamamen güvenli, etkili, kalıcı bir yöntemdir.

 

 

 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

Web Analytics