Mutlu olmak ve hayata umutla bakmak

Mutlu OlmakÇoğu zaman hayatı bir mecburiyet döngüsü içerisinde yaşıyoruz. Bir anlamda mutsuzluk kaynağımızdır mecburiyetler. İşe gitmeye mecburmuşuz gibi her sabah evden çıkıp işimize gücümüze başlıyoruz. Hatta ve hatta tatile çıkarken bile mecburiyet hissiyle yola çıkabiliyoruz.  

Bir de, "başkası ne der" diye düşünmeye başladıysak işte o zaman hiç istemediklerimizi zorla yapıyoruz. Ya da yine "başkası ne der" diye düşünerek çok istediğimiz işlerden istemeye istemeye vazgeçiyoruz.

Yaptıklarınızla mutlu olmak ve hayatınıza umutla bakmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate alın

Kararlılıktan asla vazgeçmeyin; verdiğiniz kararların arkasında durun ve kolay kolay düşüncelerinizden taviz vermeyin. 

Ertelemeyin hemen başlayın; planladığınız işleri zamanında başlayın ve yine zamanında tamamlaya çalışın.


Başladığınızı bitirin; işleri yarım bırakmak bazen bir alışkanlığa dönüşebilir. Eğer böyle bir alışkanlığınız oluştuysa mutlaka bunu aşmaya çalışın.


Günlük plan hazırlayın; her işi bir anda yapmanız zor olacaktır. Hayatınızın önceliklerini belirleyerek kısa ve uzun vadeli planlar yapın. 


Beyin yorulmaz; beynimiz düşünce üretme merkezi gibi çalışır. Her an bir şeyler düşünürüz. Düşündüklerinizi ne kadar uygulamaya koyarsanız hayatınızda o kadar mesafe kat etmiş sayılırsınız.


Uygun zamanı seçin; olur olmaz zamanlarda eyleme geçmek sizi başarısızlığa götürebilir. Yapmak istedikleriniz için en uygun zamanı bulmaya çalışın.

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

Web Analytics