Hipnoz Nedir ?

HipnozDoğal Hipnoz Halleri Nelerdir ? Hipnozun çeşitli tanımları olmasına rağmen ,bu tanımlardan bazıları şöyledir.beyinsel fonksiyonların çalıştığı uyku halinin olmadığı öze dönüş içsel bir yolculuktur. Beynin iki yarım küresinin bir iletişim halidir.
Herkes Hipnoz Olurmu ?
İsteyen herkes hipnoz olabilir.Kişinin isteğine bakılmaksızın hipnoz uygulamak mümkün değildir.5-6 yaşlardaki çocuklardan başlayarak isteyen herkese uygulanabilir. İletişim kurulamayacak yapıda ,özürlü ve çok yaşlı kimselerde sonuç vermez. Ayrıca merkezimizde psikiyatrik rahatsızlıklarda hipnoz kullanılmamaktadır.

Herkes hipnoz durumunu kendince yaşar ve istediği derinliğe ulaşır.istemek inanmak ve güvenmek gerekir.

Doğal hipnoz halleri nelerdir ?

Çevremize baktığımızda anne babasının, öğretmeninin, akranının, doktorunun yada çevresindekilerin telkinlerinden etkilenerek.onların hipnoz durumda yaşayan çok sayıda insan görebiliriz.

Aslında; Çocuğuna onu aşağılayıcı güvenini kırıcı sözleri sürekli söyleyen olumsuz ve eleştirici annenin veya babanın hipnozunu bozmak lazım değişimi yaratmak için, Sadece çevremizdeki kişiler mi? kendi kendimize söylediğimiz şeylerle de aslında hayatımızı farkına varmadan biçimlendirmekteyiz.

Kendi kendimize söylediğimiz her şey doğal olarak olumlu yada olumsuz hipnotik etki yaratır. içimizdeki doğal kendimizi iyileştirme ve gerçekleştirme gücümüzü fark edebilmeliyiz.

Hipnoz kullanım alanları nelerdir ?


Sigarayı bırakma, kilo verme, beslenme alışkanlıklarını düzenleme, Öss ve yeni sınav sistemine hazırlık, sınav kaygısı, motivasyon, çalışma alışkanlıklarını düzenleme, ergenlik sorunları, fobiler, stres bozuklukları. 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

Web Analytics